Haber

İYİ Parti’li Ahmet Eşref Fakıbaba, HDP seçmenine seslendi: İki ittifak var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba, HDP kapatma davasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Medyascope’tan Ferit Aslan’a konuşan Fakıbaba “Yargının vereceği bir karar ama ben şahsen bu seçim döneminde böyle şeylerin yapılmasını diliyorum. Bir isim hata yapmaz, HDP’nin adı nedir, içinde suçlular varsa odur. Devlet bir şeyler bulur. Şahıslar hata yapar, partilerin kapatılmasına karşı ben senin kardeşinim. Suçlu varsa” dedi. Devletin bulup kaldırması lazım” dedi.

“HDP’yi kapatmayı doğru bulmuyorum” diyen Fakıbaba, şöyle devam etti: “Suç varsa ortaya çıkar. Ya da ben öyle biri olarak seçim sonrasına ertelemeyi düşünüyorum. vatandaşların daha özgür bir seçim için oy kullanmaları için.”

Ahmet Eşref Fakıbaba, “HDP’lilere önümüzü açacak iki ittifak olduğunu söylüyorum, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı. HDP’lilerin doğru karar vereceğine inanıyorum. Millet İttifakı adalet için gelir ve yargı bağımsız.Umarım partileri kapanmaz ama kapanırsa da seçmeninin yüzünü Millet İttifakı’na çevireceğini düşünüyorum.”

haberakincilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu