Haber

Fenerbahçe’den TSYD’ye “Gazetecileri hedef gösterdiniz” dikkat çekici yanıt: Ciddiye almıyoruz

Fenerbahçe Spor Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin kulüp başkan yardımcısı Erol Bilecik hakkında yaptığı açıklamaya kulüpten yanıt geldi. Açıklama metninde Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli’nin paylaşımlarına da yer verildiği dikkatlerden kaçmadı.

“BUNU DİKKATE ALMADIĞIMIZI SÖYLEDİK”

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin bazı kulüplerin maşası olan spor medyasındaki gazeteci görünümlü profilleri desteklediğini, rakiplerini, başkanlarını, yöneticilere, sporculara iftira ve hakaret ediyor. “Gazetecileri yaptıkları işin hedefi haline getirmek kimsenin hakkı değildir” gibi ironik bir cümlenin yer aldığı bu açıklamayı dikkate almadığımızı kendilerine iletiyoruz.

“BİR KAÇ ÖRNEKLE KAMUOYUNUN DİKKATİNE SUNUYORUZ”

Bu profillerle gazeteciliğin bugün geldiği vahim durumu göz ardı ederek, gerçekleri çarpıtmadan, sansürlemeden, objektif bir şekilde haber yapmak olan gazetecilik mesleğinin temel ilkelerini TSYD’ye hatırlatıyor; Bu profillerden bazılarının gazeteciliğe taban tabana zıt olduklarını ve gazetecilikle ne düzeyde ilgilendiklerini aşağıda birkaç örnekle kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Bu yaklaşımın çok sayıda örneğinin bu isimler tarafından ekranlarda ve sayfalarda verildiğini ekliyoruz. Tarafsız bir duruş, emek ve özveriyle bu kutsal mesleği icra eden tüm basın mensuplarına duyduğumuz sonsuz saygıyı bu vesileyle vurgulamak isteriz.”

İşte Fenerbahçe’nin hissesine düşen Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli’nin paylaşımları;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu