Haber

CHP Millet İttifakı’ndan Düzce mitingi öncesi sağduyu çağrısı

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun taşlı saldırıya uğradığı Erzurum mitinginin ardından Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Düzce’de düzenleyeceği miting için sağduyu çağrısında bulundu. Gaytancıoğlu, “Aynı gerilimler Düzce’de de olabilir ama buradaki mitinge katılacakları sağduyuya davet ediyorum. Bu tür provokasyonlara gelmeyin.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Düzce’de Ekrem İmamoğlu ile miting yapacak. Okan Gaytancıoğlu, bugün miting için geldiği Düzce’de açıklamalarda bulundu. Erzurum mitinginde İmamoğlu’na yönelik taşlı saldırıyı hatırlatan Gaytancıoğlu, şunları söyledi:

“GÜÇ ARTIK GELİYOR”

“Dün Erzurum’da yaşananlar Erzurum halkına mal edilemez. Bir avuç provokatörün yaptığı ve aslında beklediğimiz bir provokasyon olayıydı. Bunları Cumhurbaşkanımız, 13.Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu bize çok önceden anlattı. .Çünkü hükümet artık gidiyor,gitti.O da görüyor.Halkın tepkisi yok.Hem ekonomiyi doğru yönetemiyor, hem de ülkeyi iyi yönetemiyor.Bu yüzden komün kompleksiyle baskınlarına başladı. Ortamı germeye çalışıyor, gerginlikten besleniyor ama bizim insanımız bunlara inanmasın.

Biz parti olarak önümüzdeki hafta iktidara geleceğimizi biliyoruz ve iktidar olma yolunda çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Millet İttifakına çok ihtiyacı var, ülke çok zor durumda. Bu nedenle gerginliğin minimum düzeyde olmasını, seçmenlerimizin ve partililerimizin hiçbir şekilde tepki vermemesini istiyoruz.

Yarın Düzce’de çok önemli bir miting yapacağız. Ben de Düzce’deyim merkez ofisimizin ataması ile Edirne’deki işimize merkezi vererek ilçeleri dolaşıyorum. Düzce’de de aynı gerilimler olabilir ama buradaki mitinge katılacakları sağduyuya davet ediyorum. Bu tür provokasyonlara gelmeyin.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu