Ekonomi

Özelleştirme İdaresi’nin bazı imar planı değişikliklerine ilişkin kararları onaylandı

Hazine, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ ve Genel Müdürlük adına çeşitli illerde tescilli bazı alanların imar planı değişikliğine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) kararları Orman Bakanlığı onaylandı.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Ankara’nın Haymana ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.

Çanakkale’nin merkez ilçesi Çınarlı Mahallesi’nde bulunan ve Orman Genel Müdürlüğü adına tescilli olan taşınmazın “imar alanı, sahil-plaj, park ve yol” kullanımına ilişkin imar planı değişikliği özelleştirme kapsamı ve programı onaylanmıştır.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesi, Kemerburgaz Mahallesi ve İzmir Çiğli ilçesi Küçükçiğli Mahallesi’nde Hazine adına tescilli, özelleştirme kapsam ve programına dahil taşınmazların da imar planı değişikliklerinin onaylanmasına karar verildi.

Öte yandan Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay Mahallesi ile Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Atakum Mahallesi’nde mülkiyeti TCDD’ye kayıtlı olan taşınmazların imar planı değişikliklerine askıya alma sürecinde yapılan itirazlar da değerlendirildi. İtirazların reddine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu