Haber

Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu, CHP’den aday olacağına dair iddiaları yalanladı.

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine kilitlenmişken, siyasi partiler milletvekili aday listelerini 9 Nisan’a kadar YSK’ya sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. BBP Kurucu Genel Lideri Muhsin YazıcıoğluKuliste oğlu Furkan Yazıcıoğlu’nun da CHP’den İstanbul Milletvekili adayı olacağı belirtildi.

İDDİALARI REDDETMİŞTİ

Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olacağı haberini kamuoyuna hatırlatarak, şunları söyledi: Muhsin Yazıcıoğluİnsanı maneviyata verdiği değerin bir sonucu olarak görüyor ve bunu çok değerli buluyorum.”

“HAK VE ADALET TEK GÜNDEMİM”

Tek gündemi olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, “14 yıldır olduğu gibi bugün de tek gündemim var, o da hak ve adalet. 14 yıldır mücadele ediyoruz, diğer konular beni ilgilendirmiyor.” görüşünü paylaştı.

“ADAYLIK DÜŞÜNCÜM YOK”

Yazıcıoğlu, bugüne kadar resmi ve siyasi makamlarla yaptığı tüm görüşmelerde tek meselenin babasının suikastına ışık tutmak olduğuna işaret ederek, “Babamın hatırası için milletimizin güvenini boşa çıkarmadan gitmem. Bu doğrultuda yapılacak seçimlerle ilgili olarak herhangi bir siyasi partiden milletvekili aday adayı olmak istediğimi ve adaylık haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtir, yaklaşan seçimlerin ülkemize ve büyük Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ederim. ulus.”

“ONLAR BENİM ARKADAŞIM”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 14. yıl dönümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile çektirdiği fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak, “Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefatının 14. yılında rahmetle anıyorum. Allah ömür verdiği müddetçe merhumun sevgili oğlu Fatih Furkan da bir diğer yoldaşımdır. yanımdan asla ayrılmayın.Merhum Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmayı hep birlikte sonuçlandıracağız.

carsibasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu