Haber

Kılıçdaroğlu’nun eğitim sistemiyle ilgili paylaşımının altına “istifa” yorumları yağdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün okul zilinin çalması nedeniyle Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Sistem nedeniyle hükümeti de sert bir şekilde eleştiren Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına “istifa” şeklinde yorum yapıldı.

“AİLE BÜYÜK ZARAR İÇİNDE BIRAKILDI”

CHP Genel Başkanı şu ifadeleri paylaştı: “Eğitim alanında uygulanan yanlış politikalar öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin daha yeterli bir gelecek hayallerini yerle bir etti, ne yazık ki birçok okulumuz eğitime hazırlanamadı, kontenjan sıkıntısı yaşandı. öğretmen, asistan ve güvenlik görevlileri henüz tamamlanmadı. , öğretmenlerimiz henüz öğrencilerine kavuşamadı… Ayrıca yanlış uygulama ekonomi Uygulanan politikalar nedeniyle okula başlamanın maliyetinin büyük oranda artması, aileleri büyük bir çaresizliğe sürükledi. Eğitim sistemini sorunlar yumağı haline getiren Saray hükümeti, bu sorunları çözmek yerine eğitim alanını siyasallaştırmaya çalıştı. “Bütün bu olumsuzluklarla mücadele etmek zorunda kalan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.”

YORUMLAR GELDİ

Bu paylaşımın altına yapılan yorumlar dikkat çekti. Seçim sonrası istifa davetlerine kulak tıkayan Kılıçdaroğlu’na kullanıcılar “istifa” sözleriyle seslendi.

odemis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu