Haber

Hatay seferlerinin durdurulduğu iddiasına THY’den yanıt: NOTAM nedeniyle kalkışa yolcu alınmıyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da seçim tarihi olan 14 Mayıs’a kadar Hatay Havalimanı’na uçuşların yapılamayacağı iddia edildi.

SOSYAL MEDYADAN GELEN İDDİALARA CEVAP

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, söz konusu tartışmalara yanıt verdi. Ekşi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, deprem bölgesine yapılan uçuşlarla ilgili bazı sorular aldıklarını belirtti.

“HATAY’A UÇUŞLAR YOLCUSUZ YAPILIYOR”

Ekşi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) 16 Şubat’tan bu yana yayınladığı NOTAM nedeniyle Hatay’a gidiş seferlerinin yolcusuz yapıldığını, Hatay çıkışında ise normal yolcu alındığını bildirdi.

“UÇUŞLARIMIZ DURMADAN DEVAM EDİYOR”

Deprem bölgesine uçuşların kesintisiz devam ettiğini ifade eden Ekşi, “Deprem bölgesine uçuşlarımız kesintisiz ve 550 lira sabit fiyatla devam ediyor. İmkanlar ölçüsünde ilave seferler de yapılıyor. Bu çerçevede uçuşlarımız devam ediyor. Hatay’a seferler kesintisiz devam ediyor.16 Şubat’tan itibaren “DHMİ tarafından yayınlanan NOTAM nedeniyle çıkışa yolcu alınmıyor. (İnsani yardım ve kurtarma yolcuları hariç). Hatay çıkışında normal yolcu alınmaktadır. Örneğin 17 Nisan Pazartesi günü Hatay’dan 7 seferimiz var.”

incesuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu