Haber

Hamas yetkilisi: Ateşkes sağlanana kadar rehineleri bırakmayacağız

Rusya’nın başkenti Moskova’da temaslarda bulunan Hamas yetkilisi Ebu Hamid, “Ateşkes sağlanana kadar rehineleri bırakmayacağız” dedi.

İsrail-Filistin çatışması devam ederken Hamas yetkilisi Ebu Hamid, Rusya’nın başkenti Moskova’yı ziyaret etti. Toplantıda rehin tutulan Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) vatandaşlarının tahliyesi ele alınırken, Hamas temsilcisi Ebu Hamid, Rus Kommersant gazetesine açıklamalarda bulundu. Rehinelerin serbest bırakılmasının zaman alacağını belirten Ebu Hamid, “7 Ekim’de İsrail’den Gazze’ye götürülen rehinelerin kimliklerinin belirlenmesi için zamana ihtiyaç var.” Rehinelerin bulunabilmesi için sakin bir ortama ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekleyen Ebu Hamid, “İsrail saldırılarında yaklaşık 50 rehine öldü.”

“Rusya, Filistin halkı için dost bir ülkedir”

Ebu Hamid, Moskova’daki temaslarda 7 Ekim’de Filistin’den İsrail’e yapılan saldırıların nedenlerini Rus tarafına anlattıklarını da ifade ederek, “Rusya, Filistin halkı için dost bir ülkedir ve tüm temsilcilerle ilişkilerini sürdürmektedir. Filistin halkının her zaman çeşitli konularda onlarla istişarede bulunuyoruz.” “Bunu yapmaya hazırız” dedi.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı son 24 saatte 481 artarak 7 bin 28’e ulaştı. – MOSKOVA

habersivrihisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu